Zajęcia dodatkowe

J. angielski z native speakerem

Zajęcia stanowią doskonałe połączenie zabawy i praktycznej nauki języka. Lekcje są zawsze zaskakujące i ciekawe, bywa, że odbywają się na świeżym powietrzu. Dzieci poprzez uczestnictwo w nich, przygotowują się do używania języka w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć np. wizyta u lekarza czy zakupy lekarza w angielskim sklepie. Przedszkolaki uczą się formułować i
używać pełnych zdań. Poprzez zabawę poznają i utrwalają angielskie zwroty i słownictwo.

angielski
separator
edukacja_zywa

Zajęcia przyrodnicze z Pracownią Edukacji Żywej

W przygotowaniu

separator

Joga

Joga w naszym przedszkolu ma charakter zajęć relaksacyjnych i ogólnorozwojowych. Dba o harmonijny rozwój dziecka wpływając na jego rozwój fizyczny, prawidłową postawę ciała, zwiększa zmysł równowagi i koordynacji ruchu oraz koncentrację uwagi uczestników.

joga
separator
ceramika

Zajęcia ceramiczne

Dzięki współpracy ze Studiem Działań Artystycznych w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach nasze dzieci mają możliwość artystycznego obcowania z gliną. Poznając jej właściwości i różnorodne techniki rozwijają własną manualność, skupienie uwagi, twórczą wyobraźnię i doświadczają radości tworzenia. Pod okiem artystów dzieci tworzą trwałą przepiękną ceramikę dostosowaną do ich możliwości indywidualnych na różne okazje i święta oraz jako piękne upominki dla innych.

separator

DRAMA

To spotkania z baśnią i muzyką.  Na zajęciach opowiadane są baśnie z różnych stron świata: regionalne, polskie, fińskie, celtyckie, indiańskie, japońskie, cygańskie, afrykańskie i inne. W trakcie opowiadania baśni ważne jest pobudzanie zmysłów poprzez zabawy z serii "dotknij, posmakuj, powąchaj, posłuchaj", których celem jest uruchomienie ciała i ruchu, tańca i improwizacji, budzenie i rozwijanie zmysłów. Muzyka opowiada razem z prowadzącą. Wykorzystywane podczas zajęć  instrumenty, takie jak: gitara, bębny, flety, kalimba, dzwonki itp. tworzą wyjątkową paletę barw brzmieniowych. W trakcie zajęć jest miejsce na wspólne muzykowanie, co ma wyzwalać przede wszystkim zabawę i radość, rozwijać świadome słuchanie, przekładanie dzwięku na ruch (rytmika), uwrażliwianie na emocje, jakie niesie muzyka oraz rozwijać umiejętność posługiwania się różnym instrumentami. Bardzo istotne są również zabawy głosowe, które pozwalają doświadczyć własnego głosu, jako ciekawego i równie zachwycającego instrumentu.

drama
separator
rozwojowa_kreska

Arteterapia

Rozwojowa kreska - to cykl rocznych warsztatów rozwojowych dla dzieci, których celem jest wykorzystanie przez dziecko własnych zasobów do lepszego funkcjonowania w życiu w poczuciu szczęścia i ogólnego zadowolenia ze swojego życia. Warsztaty dostosowane są do wieku i możliwości dzieci. Nie stanowią formy terapii. Każdy warsztat, to oddzielna tematyka, która rozwija zasoby u dziecka.

separator

Rytmika

Rytmika to  doskonałe połączenie śpiewu, ruchu, grania na instrumentach, tworzenia i słuchania muzyki. Celem zajęć jest nie tylko praca nad rozwojem muzykalności i zdolności muzycznych dzieci, ale również rozwijanie twórczego myślenia i działania. Podstawą programu muzycznego podczas zajęć są nowoczesne koncepcje edukacji muzycznej K. Orffa, Z.Kodaly'a i E. Jaquesa-Dalcroze'a oraz dorobek wybitnych polskich pedagogów wychowania muzycznego. Przedszkolaki bawiąc się przy dźwiękach muzyki rozwijają swój talent muzyczny i kształtują dziecięcą wyobraźnię  oraz wrażliwość.

muzyka
separator
logopeda

Logopedia

Zajęcia logopedyczne prowadzone są w przyjaznej dla dzieci atmosferze. Obejmują one ćwiczenia:

  • słuchowe polegające na rozpoznawaniu i różnicowaniu dźwięków otoczenia, ich celem jest nauka identyfikacji i różnicowania dźwięków mowy ludzkiej,
  • oddechowe wpływające na pogłębienie oddechu, wydłużenie fazy wydechowej, usprawnienie pracy przepony,
  • fonacyjne czyli głosowe, mające na celu poznawanie właściwości głosu człowieka i własnych możliwości głosowych,
  • usprawniające narządy artykulacyjne: ćwiczenia warg, języka, podniebienia miękkiego, a także wypracowanie czucia ułożenia poszczególnych artykulatorów i ich ruchu.

Podczas zajęć logopedycznych dzieci poprzez zabawę  są motywowane do spontanicznej aktywności słownej, poszerzają zasób słownika biernego i czynnego.

Szanujemy i akceptujemy
Jesteśmy blisko natury
Uczymy przez zabawę
Wspieramy rozwój
Inspirujemy
Dbamy o zdrowe odżywianie
Tworzymy relacje oparte na empatii
to top button