O nas

78

Uśmiechów

365

Dni radości

100

Pomysłów

99

Zabaw
o_przedszkolu

O przedszkolu

Nasze przedszkole to bezpieczne, przyjazne i inspirujące miejsce dla dzieci. Jest w nim przestrzeń na pozytywny dialog pełen szacunku do dziecka i rodzica,
kontakt z naturą, ze sztuką, spotkania z niezwykłymi ludźmi i wycieczki.
Ważnym celem jest dla nas porozumienie z rodzicami i współdziałanie z nimi dla dobra dziecka i wszechstronnego rozwoju jego osobowości.

Pracujemy w oparciu o nową podstawę programową i przygotowujemy dzieci do osiągnięcia dojrzałości szkolnej. Poza programem wychowania przedszkolnego realizujemy: naukę czytania od 3 roku życia metodą symultaniczno - sekwencyjną opracowaną przez prof. Jagodę Cieszyńską, przygotowanie dzieci do edukacji matematycznej w oparciu o "Dziecięcą matematykę" E. Gruszczyk-Kolczyńskiej i E. Zielińskiej, codzienny trening uważności, który rozwija u dzieci koncentrację, reguluje emocje i wpływa na jakość ich relacji.

Kadra

Kadrę specjalistów tworzą ludzie, którzy z ogromnym zaangażowaniem dbają o bezpieczną przestrzeń dzieci do tego, aby ich pobyt w przedszkolu stanowił czas na ruch i zabawę, a także dawał pole do doświadczeń rozwojowych budujących w pełni dojrzałość szkolną. Nauczyciele w przedszkolu organizują zajęcia pod indywidualne możliwości dzieci oraz ich oczekiwania poznawcze. Biorą też pod uwagę wyrażane stany emocjonalne i komunikowane potrzeby. Forma komunikacji dorosłego z dzieckiem, jaką stosują nauczyciele sprzyja rozwojowi optymistycznego stylu wyjaśniania i budowaniu w dzieciach nastawienia na rozwój.

W naszym przedszkolu realizowane są również programy, których celem jest poprawa koncentracji i skupienia uwagi, kształtowanie cierpliwości, a także regulacja pracy emocji.

to top button